Трет повик за странски експерти во домашни компании – досега 96 фирми ја искористиле услугата


Зголемување на комуникацијата и организацијата, се нивните совети. Како дополнителен ризик, вицепремиерот за економски прашања го гледа и трансферот на ...
| | веќе видена | слични

Подобрување и проширување на производните процеси, подобрена технологија, нови производи, повисоки стандарди и соработка со странски компании. Ова, според ...
| | веќе видена | слични

Несоодветна организација на работата, неделегирани ингеренции, мала ефикасност, загуби, голем притисок врз работниците и ниска комуникација, се главните ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Во Владата на Република Македонија денеска ќе биде промовиран третиот јавен повик за проектот Странски експерти за домашни компании на кој ќе се обратат ...
| | веќе видена | слични

Една голема мултинационална компанија како Џонсон Контрол или Лиар, не може поради еден таков услов да го стави под знак прашање своето производство поради ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Ристо Гуштеров во емисијата Топ тема“ изнесе куп критики за економската политика на владата, посебно на вицепремиерот Кочо Анѓушев. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трет повик за странски експерти во домашни компании – досега 96 фирми ја искористиле услугата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: