Стојаноски:Измените предвидуваат пониски цени за паркирање и современ начин за наплата

Предложените измени во однос на паркирањето во Охрид опфаќаат пониски цени и современ начин на наплата. Во однос на улицата „Јане Сандански“ и булевар ...
| | веќе видена | слични

Со двете предлог одлуки кои утре ќе се најдат пред градските советници, за зонско паркирање и новиот ценовник за паркинг просторот на улиците во градот, се ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Јован Стојаноски, денес на прес конференција ја појасни позицијата на локалната самоуправа во однос на Одлуката за ограничување на паркирањето, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Охрид Сашо Донев во своето видео-обраќање упат апел до градоначалник Јован Стојаноски и советниците уште еднаш да ја преиспитаат ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 12. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Деновиве меѓу граѓаните на Охрид се позачестена е темата околу зонското паркирање и начинот на наплата. Согласно предлог ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 12. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Се` уште имате време да ја преиспитате вашата предлог-одлука за нови цени и проширување на паркинг зоните во Охрид и истата да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 247 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 152 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, упати сочувство до семејството на ненадејно и прерано починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски.„Дозволете ...
сите 97 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена

Париз е под опсадна состојба – од едната страна жолтите елеци, од другата илјадници полицајци со оклопни возила. Демонстрантите се собраа на Шанзелизе за петти ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноски:Измените предвидуваат пониски цени за паркирање и современ начин за наплата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: