Став на “Канал 8“: Димитровски ја дефокусира јавноста, не кажува дали тој го подмирувал данокот на имотот

12.03.2018 Почитуван поранешен градоначалник, Ратко Димитровски, Нејасно е зошто вие се јавувате со демант на текстот под наслов „Раководители во Локалната самоуправа на Кочани затајувале данок на имот?“ Во моментот, колку што е познато, не сте раководител во Општината. Или пак, вие се препознавате во написот, затоа што, можеби, немате платено данок?! Во демантот се обидувате да ја дефокусирате јавноста, но ние отворено ве прашуваме: дали вие сте свекорот што ја подучувал снаата-раководителка да не го пријавува имотот?
| | веќе видена | слични

12.03.2018 Поради тоа што сум спомнат во демант на новинарски текст, дозволете ми да изнесам податоци со цел објективно да ја известам јавноста. Во 2012 година, како физичко лице, од Општината купив два плаца во местото викано Прокарка за кои платив износ од 4 милиони 158 илјади и 6 денари. Парите беа веднаш уплатени на сметката на Општината. Согласно законските прописи во утврдениот рок поднесов проект, добив одобрение за градење и на почетокот на 2016 година почнав со изградба.
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 180.000 пчели, кои живееле во кошници на кровот на катедралата Нотр Дам го преживеаја неодамнешниот пожар во оваа црква. „Ми олесна кога видев сателитски ...
сите 807 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 210 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 106 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 287 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Став на “Канал 8“: Димитровски ја дефокусира јавноста, не кажува дали тој го подмирувал данокот на имотот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: