Погледнете како овој „дедо“ прави мајмуни од младите момци на теренот


Шон Гарниер, шампионот на Светското првенство во фудбал во слободен стил, маскиран во дедо се појавува на теренот за мал фудбал и… прави фудбалски „масакр“.
| | веќе видена | слични
3 копии

Момчињата кои играа фудбал на улица не ни помислуваа дека ќе бидат посрамени кога го примија стариот дедо да одигра натпревар со нив. На почетокот се течеше очекувано, а потоа следуваше шок. Дедото ги воодушеви сите, а на крајот се испостави дека тоа е Шон Гарние, најпознатиот фристајл фудбалер во светот.
| | веќе видена | слични

Во стилот на рекламите на Пепси со ѕвездата на Кливленд Кавалирс, Кајри Ирвинг во кои тој маскиран како старец дели лекции на терените за баскет, и Шон Гарние се одлучи да подучи некои од помладите момци како се игра фудбал. За тие што не се запознаени со ликот и делото на Шон Гарние, тој важи за еден од најдобрите фудбалски фристајлери на светот, нешто во што се уверија и момците кои се најдоа на теренот заедно со него, како и зачудената публика на трибината. Инаку, чисто да се види за каков мајстор станува збор еве уште неколку бонус видеа од уличните мајстории на Французинот.
| | веќе видена | слични

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете како овој „дедо“ прави мајмуни од младите момци на теренот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: