Во оваа европска држава нема невработени, платите растат и бараат работници


2 копии

„Граѓаните го дочекаа и тоа чудо. СДСМ да почне да се срами од катастрофалните економски политики на владата на Заев и да ја лаже јавноста фалејќи се со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не може да има нови вработени кога не расте производството. Бројките за пад на невработеноста и отворање на нови работни места се контрадикторни со нула отсто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Австриската Влада најави дека ќе побара од Европската комсиија да се продолжи рокот во кој хрватските граѓани нема да можат слободно да се ангажираат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во оваа европска држава нема невработени, платите растат и бараат работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: