Утре ќе уживаме во сончево време, температури до 25 степени

Утре не очекува сончево и многу топло време со умерена облачност, а во попладневните часови во западните и во северните делови ќе има развој на нестабилна облачност. Попладне ќе дува засилен ветер од јужен правец кој ќе достигнува брзина до околу 100 км на час. Температурата ќе се движи од 16 до 25 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија во сабота ќе биде претежно сончево, ветровито и топло. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветер. Утринската температура од 2°C до 9°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 16°C до 25°C. Во Скопје во сабота ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Утринската температура од 6°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 22°C. Во недела ќе биде облачно со поинтензивни врнежи од дожд, ветровито и пад на температурите. Ќе дува силен северен и северозападен, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 45 км/ч. Се очекуваат да наврнат 20-30 литри дожд. Утринските температури ќе се движат од 4°C до 10°C, а максималните дневни температури ќе бидат во опаѓање и ќе се движат од 7°C до 16°C. Во текот на вечерните часови врнежите ќе престануваат. Во понеделник во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, ветровито и свежо. Ќе дува засилен ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени. Во Скопје слично време, со температура до 22 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со умерен јужен и југоисточен ветер, додека пак во западните предели ќе дува засилен југозападен ветер. Утринските температури се движеа во интервал од 2 до 9 Целзиусови степени додека пак максималните дневни ќе се движат од 16 до 25 степени. И Скопје се очекува слично време со максимална температура до 22 степени. Од утре, пак, се очекува драстично намалување на температурата за околу десет степени, како и поројни дождови на одредени места. Ваквото време ќе се задржи до средината на следната недела, за кога метеролозите најавуваат дека ќе се врати вистинското пролетно време.
| | веќе видена | слични

Утринската температура се движи од 2 до 9 Целзиусови степени, а максималните дневни температури ќе достигнат меѓу 16 и 25 Целзиусови степени. Скопјани во сабота ги очекува претежно сончево и топло, со умерен југоисточен ветер. Утринската температура е 6 степени, а максималната дневна температура ќе достигне до 22 Целзиусови степени. Синоптичарите за недела предвидуваат облачно време со поинтензивни врнежи од дожд, ветровито и пад на температурите. Се најавува силен северен и северозападен, а во западните предели од земјата засилен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 45 километри на час. Се очекува да наврнат 20-30 литри дожд, со тоа што во текот на неделните вечерни часови врнежите да престануваат. Утринските температури во недела ќе се движат од 4 до 10 Целзиусови степени, а максималните дневни температури ќе бидат во опаѓање и ќе се движат од 7 до 16 Целзиусови степени.
| | веќе видена | слични

На Балканскиот полуостров во сабота ке биде претежно сончево со локална облачност, а понекаде можни се слаби локални врнежи од дожд. Максималните дневни температури ке се движат од 10°C до 22°C. Во Македонија во сабота ке биде претежно сончево, ветровито и топло. Ке дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветер. Утринската температура од 2°C до 9°C, а максималните дневни температури ке се движат од 16°C до 25°C. Во Скопје во сабота ке биде претежно сончево и топло. Ке дува умерен југоисточен ветер. Утринската температура од 6°C, а максималната дневна температура ке достигне до 22°C. Во недела ке биде облачно со поинтензивни врнежи од дожд, ветровито и пад на температурите. Ке дува силен северен и северозападен, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветер. Ветерот ке достигне брзина и до 45 км/ч. Се очекуваат да наврнат 20-30 литри дожд. Утринските температури ке се движат од 4°C до 10°C, а максималните дневни температури ке бидат во ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност и со силен ветер од јужен правец, кој на моменти ќе достигнува брзина и над 90 километри на час – информираат од УХМР. Попладне во западните и северните подрачја ќе има локален пороен дожд и можна појава на грмежи. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 21 степен.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија во петок ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди, а во западните и северозападните предели нестабилно со локален дожд во попладневните часови. Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 40 км/ч. Утринските температури од 1°C до 8°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 14°C однсоно до 23°C. Во Скопје во петок ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне со слаб локален дожд. Ќе дува засилен југоисточен ветер. Утринската температура од 5°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 20°C. Во сабота во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели умерен југозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 2°C до 9°C, а максималните дневни темпертури ќе достигнат до 16°C односно до 25°C. Во недела промена на временската состојба. Дестабилизациија на времето проследена со врнежи од ...
| | веќе видена | слични

Попладне во западните и северните подрачја ќе има локален пороен дожд и можна појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 17 до 22 степени. Во Скопје времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност и со засилен јужен ветер кој се очекува да достигне над 75 километри на час. Попладне ќе има услови за краткотраен дожд. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 21 степен.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 58 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре ќе уживаме во сончево време, температури до 25 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: