Софија Кенин ја освои титулата на турнирот во Хобарт

2 копии

Јулија Гергес ја продолжи успешната серија настапи на ВТА турнирот во Окленд, Нов Зеланд и ја освои втората титула по ред на турнирот со победа против Бјанка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефицата во притвор, СЈО со врзани очи и раце. Специјалното обвинителство е известено за секоја финансиска промена на бизнисменот Орце Камчев, но по апсењето ...
сите 426 | | | веќе видена

УЈП го достави налогот до притворениот Бојан Јовановски во Шутка, со кој даночните инспектори ќе ја почнат контрола во невладината организација, Меѓународен ...
сите 143 | | | веќе видена

реформите во обвинителството се дел од пошироките реформи поврзани со владеењето на правото што се приоритетни за ЕУ, за НАТО и за граѓаните на Северна ...
сите 178 | | | веќе видена

Нови и убави вести од „Медена земја“. По претставувањето на „Сараево филм фестивал“, екипата од документариот филм се враќа дома со награди. Имено, „Медена ...
сите 94 | | | веќе видена

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софија Кенин ја освои титулата на турнирот во Хобарт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: