МЕЛАНИЈА ЗАРОБЕНА: Првата дама не може да излезе од хотел во Хамбург (ФОТО/ВИДЕО)


Полицијата не може да ги контролира демонстрантите во градот Сопругата на американскиот претседател не може да го напушти хотелот во Хамбург.Меланија го придружува својот сопруг на самиот Г-20 но во градот се одржуваат големи протести и нејзината безбедност може да биде загрозена доколку го напушти хотелот. Меланија, заедно со сопругите на другите државници требаше да ги посети центарот за истражување на климата како и на прошетка на градот но тоа нема да биде можно бидејќи безбедноста им е загрозена. Situation intensifies in #Hamburg . Police can not control the violence. #Antifa #G20Summit pic.twitter.com/RRj0tPSRIG — Kevin W.
| | веќе видена | слични

Словенечкиот колач со ореви познат под името потица, што ги прослави папата Франциско и Меланија Трамп, ќе се продава во САД како десерт благодарение на словенечкиот бизнисмен Борут Бабич, директор на фабриката „ИР Фарма“. Бабич проектот за освојување на големиот американски пазар со овој десерт ќе го води под слоганот „The Potic goes to America“. Традиционалниот словенечки десерт стана познат во светски рамки кога папата на 25 мај, при аудиенцијата на американската претседателска двојка во Ватикан, на шега ја праша Меланија со што го храни сопругот, дали со потица, со што овој деликатес од Словенија стана глобално препознатлив. - Потицата во САД ќе се продва како смрзнат производ, но со природни состојки и без конзерванси, затоа што купувачите на тоа многу внимаваат, изјави Бабич за новиот број на љубљанскиот неделник „Младина“
| | веќе видена | слични

Бабич проектот за освојување на големиот американски пазар со овој десерт ќе го води под слоганот „The Potic goes to America“. Традиционалниот словенечки десерт стана познат во светски рамки кога папата на 25 мај, при аудиенцијата на американската претседателска двојка во Ватикан, на шега ја праша Меланија со што го храни сопругот, дали со потица, со што овој деликатес од Словенија стана глобално препознатлив. – Потицата во САД ќе се продва како смрзнат производ, но со природни состојки и без конзерванси, затоа што купувачите на тоа многу внимаваат, изјави Бабич за новиот број на љубљанскиот неделник „Младина“.
| | веќе видена | слични

Сексапилната Меланија Трамп во блескаво издание заедно сос војот сопруг американскиот претседател Доналд Трамп слета на аеродромот во Париз. Меланија ги воодушеви Французите со својот изглед и стајлинг. По прв пат во јавноста американската прва дама се појави во црвен фустан. Светските медиуми и социјалните мрежи беа полни од позитивни коментари за госпоѓата Трамп која набрзо по слетувањето најде време да посети една болница за деца во Париз. 
| | веќе видена | слични

Пастелно синиот фустан со потпис на дизајнерот Мајкл Корс изгледа е вистински погодок. Кога две мошне познати дами ќе посегнат по истиот, нема подобра реклама од тоа. Но, веќе е добро познато дека Мајкл Корс е еден од најдобрите бизнисмени меѓу дизајнерите. Меланија Трамп и Синди Крафорд се дамите во денешниот стилски двобој. фото: Instagram/Cindy Crawford Синди ја носеше оваа креација за време на патување во Венеција кон крајот на минатиот месец. Го искомбинира со тенко ременче околу половината, и пастелно сини сандали, исто така со тенки ременчиња. Кога се модните додатоци во прашање, се одлучи и за темни очила за сонце и дискретни обетки. Неколку дена после неа, Меланија Трамп одлучи дека синиот фустан е вистинската комбинација за пречекот на панамскиот претседател и неговата сопруга во државниот врв на САД. фото: youtube.com Меланија го искомбинира со впечатливи салонки со принт од брендот „Лубутан“ и секако се здоби со пофалби од модните стручњаци. Иако речиси и да нема разлика, бидејќи двете изгледаат ...
| | веќе видена | слични

Доналд Трам со доаѓањето на местото како на еден од највилијателните личности на светот, претседателот на САД, ги сврте очите на целиот свет кон себе, додека покрај него вниманието го привлече и неговата сопруга Меланија Трамп. Нивниот однос од самиот почеток, беше анализиран, проценуван, често се говореше за нивната емотивна (не)наклоност, но тие и понатаму непрекинато ги извршуваат своите должности на претседателска двојка. Инаку имаат по малку чуден, и за разлика од односот на Барак и Мишел Обама, прилично студен однос, Меланија и Доналд Трамп, не обрнуваат внимание на наводите за нивниот развод, за кој на големо се пишуваше во неделите наназад. Тие овие денови престојуваат во Германија, каде Доналд води важни дипломатски преговори, но вниманието на новинарите со овие преговори го сврте еден гест кој не е често гледам кај семејството Трамп, а тоа е бакнеж во јавност. Да добро прочитавте! За време на престојот во Германија, Меланија Трамп во моментите на еден јавен настап, одржа говор, со кој го воодушеви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покрај големите протести поради кои остана во хамбуршкиот хотел подолго од планираното, првата дама на Америка, Меланија Трамп во саботата на Твитер напишала дека ѝ е навистина убаво во Хамбург. За време на вечерата, организирана по концертот, Меланија седела покрај рускиот претседател со кој разговарала, па неколку пати и срдечно се насмеала. Погледнете го видеото:
| | веќе видена | слични

На самитот на најмоќните светски лидери Г20 во Хамбург не беше сѐ така сериозно и стегнато. Првата дама на САД Меланија Трамп, на пример, беше расположена и размуабетена со рускиот претседател Владимир Путин, додека блескаше во белиот фустан со реси во стилот на 20-тите, како од времето на Големиот Гетсби. Првиот човек на Русија носеше тегет костум, а Меланија креација на Мајкл Корс што чини 2.995 долари и високи потпетици на Лубутен од 1.345 долари. На вечерата седеа еден до друг, цела вечер пријателски се смееја и живо разговараа. На самитот на најмоќните светски лидери Г20 во Хамбург не беше сѐ така сериозно и стегнато.
| | веќе видена | слични

Путин одвоил неколку минути време од состанокот за да го посвети на првата дама на САД, со која разговарал во опуштена и пријателска атмосфера. На самиотот на Г-20 во Хамбург, американскиот претседател Доналд Трамп е придружуван од убавата сопруга Меланија, која се појавила во бел фустан со реси во стилот на 20-ттие години и, како што може да се види и од фотографијата, го воодушевила рускиот претседател Владимир Путин. Првата средба меѓу американскиот и рускиот претседател била планирано да трае половина час, но разговорот на вечерата се оддолжил на речиси 2,5 часа. Путин културно и се посветил на првата дама на САД, која била негова домаќинка на вечерата па разговарале во опуштена и пријателска атмосфера.
| | веќе видена | слични

По завршувањето на официјалниот дел од Г-20 Самитот во Хамбург светските лидери седнаа на заслужена вечера, а таму најинтересен момент беше шармантниот разговор кој рускиот претседател Владимир Путин го имаше со Меланија Трамп, Првата дама на САД. Додека вечераа Путин со својот преведувач ја забавуваше Меланија која се чини дека уживаже во друштвото на рускиот претседател. Претходно за време на средбата со Доналд Трамп која траела дури два часа повеќе од очекуваното Меланија влегла на состанокот прашувајќи кога ќе завршат.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 152 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 90 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 180 | | | веќе видена

Предвремени парламентарни избори оваа година нема да има, а ако воопшто има, тоа најрано може на почетокот на наредната година, која и онака е изборна. До ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕЛАНИЈА ЗАРОБЕНА: Првата дама не може да излезе од хотел во Хамбург (ФОТО/ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: