Фудбалерите од денеска комплетни во Анталија


Од Анталија, Зоран Поповски Поранешниот репрезентативец на Македонија, Славчо Георгиевски вели дека денешниот меч меѓу Македонија и Азербејџан му буди убави ...
| | веќе видена | слични

Игор Митрески долго играше во Азербејџан за Нефчи Баку и одлично го познава тамошниот фудбал, па во интервју за „Азериспорт" вели дека Македонија е благ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација ова утро го одработи завршниот тренинг пред утрешната пресметка со Азербејџан, а расположението и очекувањата во нашиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 205 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот Артан Груби и близок соработник на лидерот на ДУИ Али Ахмети, отворено ќе лобира Никола Димитров да биде консензуалниот кандидат на неговата партија ...
сите 193 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалерите од денеска комплетни во Анталија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: