Временска прогноза до крајот на годината

Во среда свежо утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -3 до 4 степени во текот на денот ќе биде умерено облачно време со повремени сончеви периоди и топло време со максимални температури од 6 до 14 степени. Во четврток и петок дестабилизација на времето, под влијание на циклонска цикрулација ќе биде умерено облачно и нестабилно време со врнежи од дожд и ветровито време. Минималните температури од 0 до 7 односно од -2 до 5 степени, додека пак максималните дневни ќе достигнат од 4 од 13 односно од 2 до 12 степени, со напомена дека во петок над 1500 метри врнежите ќе бидат од снег. Во сабота студено утро со утрински температури од -6 до 1 степен. Во текот на денот ќе биде претежно сончево време со појава на локална облачност и максимални температури од 0 до 10 степени. СКОПЈЕ 5 ДЕНА - Во среда во Скопје умерено облачно време со услови за повремени сончеви периоди во попладневните часови и дневна температура до 10 степени. Во четврток и петок умерено облачно и нестабилно време со врнежи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен ќе биде долж Повардарието. В среда кон крајот на денот и в четврток претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво, од петок по котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.
| | веќе видена | слични
2 копии

В среда кон крајот на денот и в четврток претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво, од петок по котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.
| | веќе видена | слични

Во Скопје Петровец утрово се измерени минимални минус два степена, а максимални шест степени е во Дојран. Во Скопје Петровец утрово се измерени минимални минус два степена, а максимални шест степени е во Дојран.Според УХМР, минус еден е во Берово и Тетово, нула во Виница, Крива Паланка, Ѓуриште, Крушево, Маврово, Демир Капија, Лазарополе, Куманово, Скопје, Штип, Битола и Струмица, еден во Гевгелија, два во Пожаране и Прилеп, три во Претор и Тополчани, како и четири степени во Дебар и Охрид.Висината на снежната покривка е еден сантиметар во Лазарополе и Маврово, а количината врнежи изминатите 24 часа е четири литри на метар квадратен во Дебар и Маврово, два во Крушево, Крива Паланка, Охрид, Претор, Пожаране и Прилеп, како и еден литар во Виница, Дојран, Лазарополе, Тетово, Битола и Штип.Преку ноќта и изутринава времето беше умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Дуваше умерен ветер од јужен правец, кој во Битола достигнуваше брзина до 60 километри на час.Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Времето денеска променливо облачно. Во раните претпладневни часови, како и кон крајот на денот, ќе има повремени врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен. Максималната температура ќе се движи од 7 до 13 степени. Во Скопје променливо облачно, претпладне со слаба магла, а кон крајот на денот со услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен југозападен ветер, кој попладне ќе го промени правецот во северен. Максималната температура ќе достигне до 10 степени. Утре ќе има преодно стабилизирање на времето со умерен ветер од северозападен правец, кој ќе предизвика опаѓање на дневната температура. В четврток ќе има нов влажен и постуден бран со локални врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Врнежите ќе бидат позастапени во југозападните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец поради што дневните температури дополнително ќе опаднат. Потоа следува период на стабилно и суво ...
| | веќе видена | слични

Утре во Македонија ќе преовладува умерено облачно време со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер. Кон крајот на денот се чекува зголемено наоблачување особено во западните делови со услови за можни врнежи, претежно од снег особено во текот на ноќта. Максималната температура ќе достигне до 11 степени. Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска
| | веќе видена | слични
2 копии

Преку ноќта и изутринава времето беше умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Дуваше умерен ветер од јужен правец, кој во Битола достигнуваше брзина до 60 км/ч. Времето денеска променливо облачно, во раните претпладневни часови, како и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен. Максималната температура ќе се движи од 7 до 13 степени. Утре ќе има преодно стабилизирање на времето со умерен ветер од северозападен правец, кој ќе предизвика опаѓање на дневната температура. Во четврток ќе има нов влажен и постуден бран со локални врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Врнежите ќе бидат позастапени во југозападните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, поради што дневните температури дополнително ќе опаднат. Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно, рано изутрина и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Времето денеска ќе биде п роменливо облачно, рано изутрина и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен. Утринската температура ќе се движи од нула до шест степени, а дневната температура од четири до 13 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен. Утринската температура ќе достигне до еден, а дневната до 10 степени. Во четврток ќе има нов влажен и постуден бран со локални врнежи од дожд и снег и со опаѓање на дневните температури. Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, а дневните повторно ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Скопје Петровец утрово се измерени минимални минус два степена, а максимални шест степени е во Дојран. Според УХМР, минус еден е во Берово и Тетово, нула во Виница, Крива Паланка, Ѓуриште, Крушево, Маврово, Демир Капија, Лазарополе, Куманово, Скопје, Штип, Битола и Струмица, еден во Гевгелија, два во Пожаране и Прилеп, три во Претор и Тополчани, како и четири степени во Дебар и Охрид. Висината на снежната покривка е еден сантиметар во Лазарополе и Маврово, а количината врнежи изминатите 24 часа е четири литри на метар квадратен во Дебар и Маврово, два во Крушево, Крива Паланка, Охрид, Претор, Пожаране и Прилеп, како и еден литар во Виница, Дојран, Лазарополе, Тетово, Битола и Штип. Преку ноќта и изутринава времето беше умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Дуваше умерен ветер од јужен правец, кој во Битола достигнуваше брзина до 60 километри на час. Во текот на денот ќе биде променливо облачно, во раните претпладневни часови, како и кон крајот на денот ќе има ...
| | веќе видена | слични

Според УХМР, минус еден е во Берово и Тетово, нула во Виница, Крива Паланка, Ѓуриште, Крушево, Маврово, Демир Капија, Лазарополе, Куманово, Скопје, Штип, Битола и Струмица, еден во Гевгелија, два во Пожаране и Прилеп, три во Претор и Тополчани, како и четири степени во Дебар и Охрид. Висината на снежната покривка е еден сантиметар во Лазарополе и Маврово, а количината врнежи изминатите 24 часа е четири литри на метар квадратен во Дебар и Маврово, два во Крушево, Крива Паланка, Охрид, Претор, Пожаране и Прилеп, како и еден литар во Виница, Дојран, Лазарополе, Тетово, Битола и Штип. Преку ноќта и изутринава времето беше умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Дуваше умерен ветер од јужен правец, кој во Битола достигнуваше брзина до 60 километри на час. Во текот на денот ќе биде променливо облачно, во раните претпладневни часови, како и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник, откако ќе се достават дополнителни списи кои недостасуваат, Советот на јавни обвинители ќе решава по извештајот на Обвинителството за гонење на ...
сите 786 | | | веќе видена

„Јас од месец септември 2018 година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“, ...
сите 579 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена

Владата тоне во корупција и во афери, а институциите се политички притиснати и парализирани, истакна денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.Тој ...
сите 43 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е ...
сите 792 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Временска прогноза до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: