Шпанскиот премиер размислува за предвремени избори


3 копии

Поддржувачите на шпанските конзервативни и центристички партии вчера одржаа протест во Мадрид против планот на шпанскиот премиер Педро Санчез за дискусии со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
9 копии

Протестите ги организираше конзервативната опозициска партија „Народна партија и Граѓани“, а г и подржа и крајно десничарската партија Вокс, сметајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Заменичката на шпанскиот премиер Кармен Калво рече дека групите кои се залагаат за независност на Каталонија ја отфрлија рамката за преговори, што ја предложи ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Каталонските партии кои се залагаат за независност денеска ја отфрлија преговарачката рамка предложена од централната Влада на Шпанија за решавање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 285 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанскиот премиер размислува за предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: