Апелација ги отфрли жалбите на 11 лица за притворите за 27-ми април


3 копии
3 копии
5 копии

Шекеринска: На крајот на месецов ќе ги споделам информациите за 27 април Министерката за одбрана Радмила Шекеринска не сака да го коментира вчерашното тврдење ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за внатрешни Митко Чавков останува во притвор во Шутка, одлучи Апелација. Иако пред судиите тврдеше дека дал насоки за најбезбедно ...
| | веќе видена | слични

Апелацискиот суд ги одби како неосновани жалбите на дел од осомничените за собраниските настани. Екс- министерот Митко Чавков, оперскиот пејач Игор Дурловски и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Семејствата на монструозно егзекутираните момчиња кај Смилковско Езеро мора да добијат правда. Момчињата беа жртви на брутална ликвидација, терористички акт на ...
сите 382 | | | веќе видена

Денеска сме чекор поблиску до членство во ЕУ и до достигнување на економските стандарди на Европската Унија. Ќе ги оправдаме очекувањата, ќе дадеме нови ...
сите 239 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во неделата изјави дека САД не се откажале од ништо пред планираниот самит со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, ...
сите 214 | | | веќе видена

Неказнивоста и натаму е широко распространет проблем во Македонија, е заклучокот за земјава во Извештајот за човекови права за 2017 на американскиот Стејт ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апелација ги отфрли жалбите на 11 лица за притворите за 27-ми април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: