БЕСА се лути зошто не биле повикани на разговорите за името


3 копии
2 копии

Oткако по излегувањето на Алијансата за Албанците од Владата, поранешниот заменик-министер за труд и социјална политика, Елми Азири поднесе оставка, неговото ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Доктор Жан Зимбаков најверојатно ќе биде новиот директор на скопската Клиника за кардиологија, дознава „Фокус“. Неговото име најмногу се врти во лекарските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од МНР нема одговор зошто на синоќешната координативна средба не биле повикани претставници на албанската опозиција. Претседателот на Движењето Беса, Биљал ...
| | веќе видена | слични

Шефовите се на службен пат и поради тоа од МНР не можат да одговорат зошто на синоќешната координативна средба не биле повикани претставници на албанската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕСА се лути зошто не биле повикани на разговорите за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: