Седници на три собраниски комисии

9 копии

Само неколку часа откако беше избран, пратеникот од ДУИ, Артан Груби, се повлече од Комисијата која треба да ги селектира кадрите од УБК. Груби преку ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Артан Груби, соопшти дека поради преголеми други обврски нема да биде во можност да учествува во ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Артан Груби од ДУИ се повлече од селекцијата на кадрите од Агенцијата за национална безбедност. Тој на својот Фејсбук профил објави дека поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната седница на Комисијата за надзор над работата на Управата за безбедност и контраразузнавање и на Агенцијата за разузнавање, пратеникот на ДУИ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Трајко Димков од ВМРО-ДПМНЕ и Артан Груби од ДУИ се пратениците кои ќе учествуваат во работата на Комисијата за селекција и избор на работници од управата за ...
| | веќе видена | слични

Пратениците Трајче Димков и Артан Груби ќе бидат дел од комисијата за селектирање на вработените во Агенцијата за национална безбедност. Замениците ќе имаат ...
| | веќе видена | слични

Собраниската Комисија за надзор над работата на УБК и Агенцијата за разузнавање денеска ги избра пратениците Артан Груби од ДУИ И Трајко Димков од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка.Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 562 | | | веќе видена

Каде ќе бевме денес ако Гоце одлучеше да ја свитка кичмата и да не се бори за независност, каде ќе бидеме ако му дозволиме на Заев денес во наше име да ја ...
сите 644 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 217 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на изборна единица 4, денеска ги посети Струмица и струмичко, имаме една навистина интензивна ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седници на три собраниски комисии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: