ВМРО-ДПМНЕ: Не треба да се чудиме зошто е изговен „нон пејпр“ од влијателни земји во ЕУ


2 копии

За жал се потврдија повеќемесечните стравувања како и наши укажувања во однос на евроинтеграциите на Македонија, дека земјата ризикува да не добие датум ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека граѓаните на Република Македонија му се спротиставиле на Зоран Заев и неговите антидржавни политики. „Граѓаните вчера ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како партија која што 11 години ја пустошеше Македонија и ги осиромашуваше граѓаните, додека нејзините челници грабаа се што можеа да грабнат, ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ излезе со реакција после вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение интегрален текст од соопшетението на СДСМ: Вечерва, како и на секој митинг на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Очекуваме да имаме огромен, масовен протест каде сите граѓани, без разлика на нивната верска, национална или партиска припадност ќе ни се придружат и ќе го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Пораки на охрабрување за Договорот од Преспа, добил премиерот Зоран Заев од потпретседателот на САД Мајк Пенс на днешната средба во Вашингтон.Како што напиша ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 252 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Не треба да се чудиме зошто е изговен „нон пејпр“ од влијателни земји во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: