Нови информации 3 дена пред Samsung Galaxy Note 9 официјално да дојде


Најновиот Note модел на Samsung доаѓа за 3 дена, а веќе имаме и нови информации за Galaxy Note 9. Корисник на Reddit открива дека Note 9 ќе биде достапен и во верзија со гејминг додаток за Fortnite и бесплатни безжични слушалки од подружницата на Samsung - AKG , за преднарачка. Двете нешта ги добивате само за дополнителни 100 долари. S Pen ќе може да го одберете во кавка боја сакате, при што со 40 секунди полнење, ќе може да добиете 30 минути автономија, со специјално копче за “flip camera mode” со двојно тапнување. Новата камера на Note 9 ќе има смарт детекција на предмети со AI технологија и добра оптимизација, исто како што ќе имате и “speech bubbles” за време на фаќањето на лошите фотки.
| | веќе видена | слични

Експертите очекуваат од Galaxy S10 да пристигне со најновата 5G технологија. Се уште не сме сигурни колку е тоа возможно, затоа што компанијата не дава никакви информации. За таа цел, ја памтиме само изјавата на директорот за мобилната дивизија на Samsung, Донг Џин Кох, кој ни даде само мала и некоретна информација. За време на прес конференцијата на Samsung кога го презентираше Galaxy Note 9, потврди дека „Galaxy S10 нема да биде првиот 5G смартфон на компанијата“. Што значи оваа изјава? Првата опција е пред S10 да бил лансиран 5G смартфон, кој нема поддршка за реализација на 5G мрежата, и втората опција е дека друг 5G уред ќе биде лансиран после S10 , што значи дека нема да има 5G. Меѓутоа, според призвукот на изјавата на Кох, ние сме сигурни дека десетката ќе има 5G, затоа што и претходно друг модел пристигнал со можност за 5G мрежа.
| | веќе видена | слични

Само една седмица во пресрет на претставувањето на долгоочекуваниот Galaxy Note 9, јужнокорејскиот гигант го претстави новиот таблет Galaxy Tab S4 со кој што ќе го нападне новиот iPad на Apple. Galaxy Tab S4 има 10,5-инчен Super AMOLED дисплеј со резолуција од 2560х1600, рамката на таблетот е многу потенка во однос на неговиот претходник, што значи дека новиот таблет пристигнува без Home копчето. Скенирањето на ирисот на окото и лицето се достапни како опција за потврда на идентитетот покрај вообичаената лозинка. Новиот таблет на Samsung е достапен во верзија од 64 GB интерна меморија за 650 долари, како и во верзија со интерна меморија од 256 GB кој ќе се продава по цена од 750 долари. S Pen пенкалото доаѓа заедно со таблетот кој може да се пофали со четири звучници, баш како и iPad Pro на Apple. Од Samsung велат дека батеријата на нивниот нов уред овозможува работа од 16 часа. Galaxy Tab S4 „под хаубата“ има процесор Snapdragon 845, а овој уред исто така располага со солидни 6 GB RAM меморија. Испораката ...
| | веќе видена | слични

Додека Samsung при промовирањето на новиот Note 9 ги исмева iPhone X уредите на Apple, Android ривалот ја искористи истата тактита против јужнокорејската компанијата... Најверојатно станува збор за лошо формулирани реченици и судир на перспективи, но нормално е корисниците веднаш да започнат да зборуваат и да претпоставуваат - што е и целта на овие компании. Huawei е новата компанија која ги нападна Samsung и новиот Galaxy Note 9, откако вети "вистински промени и подобрувања" кај своите очекувани уреди. "Направивме голем скок со претставувањето на Huawei P20 Pro и нудиме вистински промени и подобрувања кај своите уреди кој прават разлика во секојдневието, како три камери, 5x зум и многу повеќе. Замислете што е следно.." - изјави извршниот директор на компанијата. Очигледно е дека ниту Samsung, ниту Note 9 се спомнати во твитот, но корисниците веднаш почнаа да шпекулираат дека компанијата ги споредува своите уреди и подобрувањата со кои доаѓаат со оние на Samsung. Што мислите вие?
| | веќе видена | слични

Може слободно да кажеме дека Samsung е главната компанија од која очекуваме да претстават смартфон со екран којшто ќе се превиткува, иако неколку од неговите конкуренти исто така работат на овој „проблем“. Веќе има неколку години од кога Samsung најави дека работи на ваков уред, па крајот на 2018 беше еден од можните периоди кога се очекуваше тие да претстават ваков уред, најчесто неофицијално нарекуван Galaxy X. Сепак, според сите информации досега, Galaxy X или како и да биде наречен, ќе биде претставен идната година, а најавите се дека тоа би било на почетокот од годината на CES 2019 во Лас Вегас „Подгревање“ на надежите дојде повторно минатата недела директно од главниот на мобилниот сектор во Samsung, Ди Џеј Коу, кој разговараше со американските медиуми на Unpacked настанот кој се одржа минатата недела во Њујорк и каде беше претставен Galaxy Note 9 Тој потврди дека тие како компанија се’ уште планираат да бидат првите кои на пазарот ќе претстават смартфон со екран којшто се превиткува, односно тој ...
| | веќе видена | слични

Веќе некое време Samsung ги напаѓа iPhone уредите на Apple во своите реклами, а помалку од 24 часа од претставувањето на Note 9, компанијата ја продоложи својата традиција на исмевање на нивните недостатоци... Станува збор за две нови реклами од 30 секунди кои компанијата ги сподели на својот официјален YouTube канал, промовирајќи ги S Pen пенкалото и моќта на Note 9. Повторно, актерот кој глуми Genius вработен се обидува да најде изговори за недостатоците на iPhone X уредите. Интересно е што рекламите сами по себе не објаснуваат зашто и како Note 9 е помоќен од iPhone X. Да, уредот доаѓа со 6GB RAM, наспроти 3-те GB RAM кај iPhone X, Exynos 9810 и Snapdragon 845 се одлични процесори, но според бенчмаркинг резултатите , iPhone X сепак постигна повисоки резултати и помоќни перформанси. Кое е вашето мислење за рекламите на Samsung? Дали се смешни или сепак не?
| | веќе видена | слични

S Pen на Note 9 е навистина вредна Bluetooth алатка на Samsung, со која веруваме дека корисниците дефинитивно ќе ги купи. Овој модел на смартфон ќе може да ви биде големо помагало за патувања, презентации, за лична употреба, за вадење квалитетни слики од одмори и многу друго. Не можеме да опишеме колку добро го осмислил Samsung новиот модел. Уверете се самите. Претходно пишувавме и дека под хауба (тоа што никој не го гледа), Note 9 го има најдобриот систем за ладење со вода. Да, убаво прочитавте, со вода. „Новиот уред е дизајниран за ниво на перформанси, моќ и интелигенција кои корисниците на денешницата ги сакаат и им се потребни. Фановите на Note се најлојалните корисници на Samsung. Знаеме дека тие сакаат сѐ - да го искористат максимумот од работните можности и можностите за забава, а Galaxy Note 9 е единствениот телефон кој може да ги следи нивните динамични животи”, изјави ДЏ Кох, извршниот директор на одделот за ИТ и мобилни комуникации во Samsung. Дизајн и дисплеј Note 9 има Quad HD+, Super ...
| | веќе видена | слични

Новиот Галакси часовник пристигнува со дизајн кој одговара на вашиот животен стил и овозможува поврзување на “LTE” мрежа и опции за следење на животните навики... Компанијата Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co., Ltd. ) денес го претстави Самсунг Галакси Рачниот Часовник ( Samsung Galaxy Watch ). Галакси рачниот часовник го извлекува најдоброто од Самсунг Галакси екосистемот со долготрајнатабатерија, “LTE”поврзување, следење на секојдневните животни навики и безвременски и персонализиран дизајн. Галакси часовникот им помага на корисниците да постигнат повеќе со новитеможности, како следење на стрес и и времето на спиење. Покрај тоа што нудат поробусна линија во однос на стилските можности, вклучуваат и три нови дизајни и тоа во Сребрена, Полноќна Црна и Розево Златна боја, како и нови бои на ремени за часовникот. “ Во Самсунг, имаме долга историја на обезбедување на избор за потрошувачите, воедно одржувајќи ги иновациите во рамки на нашите производи.Возбудени сме што го продолжуваме со гордост ...
| | веќе видена | слични

Речиси и да немаше никаква потреба од официјалното претставување на новиот Galaxy Note 9 . Баш сè, од сликите, до податоците, кои протекоа претходно се покажаа како точни. Секоја чест на Galaxy S, но Note отсекогаш бил најдобриот телефон на Samsung. Тоа секако ќе биде случај и овојпат. Новиот уред доаѓа со најголем екран досега, батерија со поголем капацитет и електронско пенкало со кое може да се заврши повеќе работа. Барем до септември или октомври кога Google ќе го претстави новиот Pixel 3, Note 9 ќе биде Android телефонот со најдобар хардвер. Што се однесува до хардверот, на Note 9 може да му позавидат и некои лаптопи. Основниот модел доаѓа со 6GB RAM и 128 GB флеш диск, за цена од 1000 долари. Најдобриот модел чини 1250 долари и доаѓа со 8 GB RAM и 512 GB диск. Ако ова не е доволно со microSD картичка меморијата може да се прошири до 1 TB, на телефон! Како и Galaxy S9 и овој доаѓа со Snapdragon 845 или Samsung Exynos, но Samsung направи прилагодување на графичкиот процесор. Најголема надградба се чини ...
| | веќе видена | слични

Не беше потребно многу време од претставувањето за Note 9 да биде спореден со неговата најголема конкуренција во бенчмаркинг тестирањата... Станува збор Note 9 верзијата со 6GB RAM и Snapdragon 845. Еве ги резултатите: Телефон Geekbench 4 Multicore резултат iPhone X 10,357 OnePlus 6 9,088 Galaxy Note 9 8,876 LG G7 ThinQ 8,566 Galaxy S9+ 8,295 Galaxy Note 8 6,564 Pixel 2 XL 6,282 Со резултат од 8,876, Note 9 постигна значително помал резултат од друг уред со цена од 1000 долари - iPhone X и го зафати третото место, веднаш по драстично поевтиниот OnePlus 6. Но, подобрувањето спрема неговиот претходник Note 8, е истотака големо - повеќе од 35%. Телефон 3D Mark Slingshot Extreme 3.1 резултат OnePlus 6 5,124 iPhone X 4,994 Galaxy Note 9 4,639 Galaxy S9+ 4,634 LG G7 ThinQ 4,201 Galaxy Note 8 3,710 Pixel 2 XL 3,679 И покрај тоа што постигне прилично висок резултат, и кај овие тестирања Note 9 се најде позади iPhone X и OnePlus 6. Важно е да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Јас од месец септември 2018 година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“, ...
сите 790 | | | веќе видена

Од понеделник, откако ќе се достават дополнителни списи кои недостасуваат, Советот на јавни обвинители ќе решава по извештајот на Обвинителството за гонење на ...
сите 561 | | | веќе видена

Владата тоне во корупција и во афери, а институциите се политички притиснати и парализирани, истакна денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.Тој ...
сите 43 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е ...
сите 310 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови информации 3 дена пред Samsung Galaxy Note 9 официјално да дојде

Од:
До кого (е-маил):
Порака: