Меркел: Владата е стабилна и покрај спорот за миграцијата

2 копии
5 копии
5 копии

Италијанскиот министер за надворешни работи Енцо Моаверо Миланези најави дека на претстојниот Самит на НАТО во Брисел ќе побара пренасочување на ресурсите на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер го претстави новиот план за контрола и организација на миграцијата во Германија. Зехофер рече дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Австрија во Брисел го предаде планот за решавање на мигрантската криза преку воспоставување центри за повратници, кои би биле надвор од ЕУ. Официјална Виена ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 100 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 175 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел: Владата е стабилна и покрај спорот за миграцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: