Морбилите меѓу повикот за вакцинација и недовербата во здравството


Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
| | веќе видена | слични

Речиси 700 случаи на мали сипаници се регистрирани во 22 држави, што е највисоко ниво во последните 25 години Претседателот на Соединетите Американски Држави, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп истакна денеска важност за вакцинирање во момент во кој епидемијата на сипаници ги зафати и САД. – Луѓето треба да се ...
| | веќе видена | слични

Откако пред 10 дена Комисијата за заразни болести донесе мерка сите здравствени работници да бидат заштитени од морбили со две дози, според податоците од ИЈЗ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започна вакцинација против морбили и на здравствени работници. Се проверува вакциналниот статус на лекарите, медицинските сестри и сите вработени во болниците. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика родителите да ги вакцинираат децата против мали сипаници откако бројот на случаи со заразени од некогаш ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна да одлучува по барањето на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, за неговото решение Ристо ...
сите 210 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани предупреди денеска дека европските војници на Блискиот Исток „би можеле да бидат во опасност“, откако три европски држави го ...
сите 428 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Федерико Валверде е суспендиран еден натпревар. Дваесет и едногодишниот фудбалер од средниот ред е казнет поради ...
сите 176 | | | веќе видена

Британската јасновитка Џемима Пекингтон (64) тврди дека Доналд Трамп ќе победи на претседателските избори во ноември 2020 година.Пекингтон, којa за минатата ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морбилите меѓу повикот за вакцинација и недовербата во здравството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: