Русија се закани откако коалицијата на САД собори сириски авион


Американски воен авион собори сириски воен авион во провинцијата Рака, потврди САД. Ова е прв пат во војната во Сирија, коалицијата предводена од САД да урне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руското министерство за одбрана од денеска ја прекинува соработката со САД во рамки на меморандумот за спречување инциденти на небото над Сирија. Според ...
| | веќе видена | слични

Русите го суспендираа договорот со САД за избегнување на инциденти на небото над Сирија откако американските воени сили соборија сириски воен авион. Русија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Првпат од почетокот на конфликтот во Сирија дојде до судири меѓу сириската армија и припадници на арапско-курдскиот бунтовничи блок Сириски демократски сили ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД потврдија дека американски воен авион синоќа соборил сириски бомбардер, што бомбардирал позициите на силите поддржан од меѓународната коалиција. ...
| | веќе видена | слични

Борбен авион на коалицијата предводена од САД за прв пат собори авион на војската на Сирија во провинцијата Рака. Според Пентагон, се работи за самоодбрана, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 418 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 293 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија се закани откако коалицијата на САД собори сириски авион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: