Рецепт: Солена торта со пилешко месо


Направете вкусни и брзи кифлички ова утро, кои толку убаво ќе мирисаат што сите ќе посакаат да пробаат веднаш. Вкусно тесто од кое излегуваат многу кифли, ...
| | веќе видена | слични

Направете вкусни и брзи мекици за Добро утро со јогурт, кои се меки како перниче, а не впиваат многу маснотија. Ова е рецептот: 1 јајце малку сол 1 прашок за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребни состојки: 1 тиквичка 1 јајце 1 печиво 5-6 лажици брашно ½ лажиче ракија сол црн пипер магдонос сусам лен семе од коприва 250 мл масло за пржење Начин ...
| | веќе видена | слични

Ако и вие го имате проблемот со висок шеќер знаете колку внимателно се избира храната и колку треба да се пази. Тоа значи дека не смеете да грицкате што ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецепт: Солена торта со пилешко месо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: