Река: Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус


13 копии

Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус, рече пред битолчани претседателскиот кандидат Блерим Река и повика на 21 април ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Проф. Блерим Река, ја продолжи кампањата во Битола, Црнилиште и Житоше, каде пред присутните граѓани ја презентираше својата изборна ...
| | веќе видена | слични

Блерим Река, кандидатот за Претседател поддржан од албанските опозициски партии Алијанса за Албанците и Движењето БЕСА ја претстави својата програма пред ...
| | веќе видена | слични

На денешната изборна промоција на кандидатот за Претседател поддржан од Алијансата за Албанците и движењето БЕСА, професорот Блерим Река поддршка за него дадоа ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за Претседател, професорот Блерим Река денеска својата програма ја претстави пред Битолчани. Тој во текот на денот имаше средби со граѓани а потоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Оптимист сум, рече Река, кај мене владее позитивна енергија, а тоа значи дека на претстојните избори ќе обезбедиме цензус, без разлика на тоа кој ќе победи. – ...
| | веќе видена | слични

Блерим Река нуди концепт за сите граѓани под мотото „Река за Републиката“ Блерим Река - за јавноста најмалку познат од тројцата кандидати за иден шеф на ...
| | веќе видена | слични
17 копии
повеќе

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 808 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 296 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 239 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 104 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Река: Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: