ДУИ има од што да стравува: Погледнете ја посетеноста на митингот на Блерим Река во Тетово


„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Кандидатот за претседател, Блерим Река, по остварувањето на своето гласачко право во општина Бутел рече дека очекува мирен изборен ден и ги повика граѓаните да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски по денешно гласање истакна дека очекува изборите да поминат без инциденти и да добие предност за дефинитивна победа ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот на владејачката коалиција Стево Пендаровски гласаше денеска во урбаната заедница Автокоманда. Toj истакна дека очекува изборите да поминат без ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски по гласањето кажа дека очекува изборите да поминат без инциденти и да добие предност за дефинитивна победа во ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Македонија, професорот Блерим Река во интервју за вториот сервис на Македонската телевизија пред граѓаните го претстави својот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Веста го остави и „постариот брат“ на Брајант во шок. Легендата во НБА и веројатно најголемиот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, се огласи по трагичната ...
сите 213 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 256 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ има од што да стравува: Погледнете ја посетеноста на митингот на Блерим Река во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: