Река: Ние не сме подготвени технички за преговори со Брисел


3 копии
4 копии
5 копии

На денешната граѓанска трибина во Велес, премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев зборуваше за придобивките од Преспанскиот договор кој, како што посочи, ...
| | веќе видена | слични

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
| | веќе видена | слични

Останато

По спорот за историјата и за историски личности, сега Македонија спорат и за тоа чиј е Акцискиот план за подобрување на односите по ветото од Бугарија за ...
сите 452 | | | веќе видена

Вицепремиерот Артан Груби во „Клик плус“ на ТВ21 истакна дека премиерот Зоран Заев кратко на владина седница отворил дебата за легализација на канабисот за ...
сите 156 | | | веќе видена

„Наводно имало вооружени групи кои се подготвуваат на 20 јануари да дојдат во Вашингтон на инаугурацијата на Бајден, но се најавуваат 15.000 полицајци, верувам ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Река: Ние не сме подготвени технички за преговори со Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: