Први избори за претседател на Република Северна Македонија – Разговор во Студио 1


Претстојат први избори за претседател на Република Северна Македонија. На први април, а потоа на петти мај се предвидуваат првиот и вториот круг на ...
| | веќе видена | слични

„Нема место за грешки, а ни време за нивна поправка“ – ова го изјави вицепремиерот Бујар Османи на средбата со членовите на ДИК, каде беше известен за процесот ...
| | веќе видена | слични

По средбата со членовите на ДИК, вицепремеирот Османи посочи дека претстојните избори ќе бидат тест за демократката и институционалната зрелост на земјава. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претстојните претседателски избори треба да бидат фер и демократски, без и најмали забелешки кои би фрлиле темна сенка. Тие треба да бидат натпревар на кој ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со членовите на Државната изборна комисија (ДИК). На средбата присуствуваше и ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи по денешната средба во ДИК со претседателот Оливер Деркоски, рече дека фер и слободни избори ќе бидат еден од условите за позитивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со делегација од Секретаријатот за европски прашања, денеска во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Нема да има никакви проблеми со избирачкиот список за претстојните претседателски избори. Ова го тврди претседателот на ДИК, Оливер Дерковски кој денеска се ...
| | веќе видена | слични
32 копии
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Први избори за претседател на Република Северна Македонија – Разговор во Студио 1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: