Промоција на „Дневникот на една планинарка` од Калина Велевска

3 копии

Македонскиот планинар и планински тркач Александар Кирковски запиша уште еден подвиг зад своето име реализирајќи брзинско искачување на највисокиот врв во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонскиот планинар и планински тркач Александар Кирковски вчера реализира брзинско искачување на највисокиот врв во Јужна Америка – Аконкагва, на 6.962 ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот планинар и планински тркач, Александар Кирковски за 9 часа и 52 минути се качи и слезе од највисокиот врв во Јужна Америка, Аконкагва. Тој вчера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во преполно бифе на МКЦ, со грутки во грло, солзи во очите, премногу емоции собрани на едно место и безброј прашалници кои лебдеа во воздух беше промовирана ...
| | веќе видена | слични

Младинскиот културец центар синоќа беше местото на одржување на промоцијата на книгата „Дневникот на една планинарка“ од Калина Велевска, која трагично го ...
| | веќе видена | слични

[ See image gallery at novamakedonija.com.mk ] Во Младинскиот културен центар вечерва беше промовирана книгата „Дневникот на една планинарка“ од Калина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, вели дека одговорноста за одлуката да не им се додели датум за преговори на Северна Македонија и на Албанија не е на ...
сите 1206 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон призна дека на вчерашниот состанок имало јасно мнозинство на земји за почеток на преговори со Македонија, но не и за ...
сите 374 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во одговор до американскиот претседател Доналд Трамп рече дека ќе бидат спасени уште повеќе животи кога ќе се победи ...
сите 655 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на партијата движење Беса, Билал Касами го оцени како неуспех на Владата недобивањето на датум за почеток на преговори со Европската унија и ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на „Дневникот на една планинарка` од Калина Велевска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: