Продолжуваат судењата за „Тенк“, „Тарифа“ и „Тотал“


10 копии
16 копии

Денес продолжува судењето за предметот на СЈО „Тенк“. Рочиштето ќе се одржи во Кривичниот суд. За „Тенк“ на денешното рочиште искази треба да дадат осум ...
| | веќе видена | слични

Со нови осум сведочења, денес во Кривичен продолжува судењето за предметот на СЈО „Тенк“ поврзан со набаваката на фамозниот Мерцедес по нарачка на бившиот ...
| | веќе видена | слични

Во бурна атмосфера и со негодувања на обвинетите почна преслушувањето на снимените разговори во случајот Траекторија.. На почетокот од денешната расправа, ...
| | веќе видена | слични

Забележителна е интенцијата на медиумите кои што се поддржувачи на СДСМ, да цело време приказната ја дефокусираат на работи кои што се тотално несуштински- од ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство побара 14 снимки од прислушуваните разговори во случајот „Траекторија“ да се издвојат од доказите затоа што имале приватен ...
| | веќе видена | слични

Се слушна и првата „бомба“ за случајот Траекторија и автопатиштата градени со кинески кредити. Во напната атмосфера, со караници и негодувања, пред крајот на ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Димитар Дангов претходно побара разговорите да бидат пуштени на следното рочиште, но тоа беше одбиено. Одбраната реагираше и дека аудио снимките не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 297 | | | веќе видена

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 122 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат судењата за „Тенк“, „Тарифа“ и „Тотал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: