Ослободен дел од тротоарот кај Бит-пазар и уреден нов цветен пазар во Скопје


7 копии

Скопје доби нов цветен пазар кај Поликлиниката „Бит-пазар“. Градот Скопје овозможи тезгите со цвеќиња што беа распослани на тротоарот по должината на булеварот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако и денеска дивите продавачи го блокираа булеварот „Крсте Мисирков“, сепак градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, останува на својот став – ...
| | веќе видена | слични

Шилегов: На нелегалните продавачи на Бит-пазар им дадовме доволно време и простор Шилегов на денешната прес-конференција рече дека заедно со Општина Чаир нема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Град Скопје нема да отстапи во намерата да ги расчисти тротоарите на Бит-пазар од сите препреки што го оневозможуваат нормалното одвивање на сообраќајот за ...
| | веќе видена | слични

Наместо да денгубат на улиците подобро за пазарџиите е да влезат во системот и да со бенефициите кои ги нудиме да го легализираат својот бизнис и да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Град Скопје не отстапува од намерата да ги расчисти тротоарите на Бит пазар и ги повикува дивите пазарџии да ги прекинат блокадите и да ја прифатат понудата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Недозволиво е во главен град на една европска држава, во европско Скопје за кое сите се залагаме, да имаме луѓе кои на диво ќе продаваат стока, надвор од кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Сама се си кажала...Јелена Крлеуша се најде во центар на порно скандал кога босанскиот фудбалер Огњен Врење пласирал експлицитни матреијали во јавност, за ...
сите 166 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ослободен дел од тротоарот кај Бит-пазар и уреден нов цветен пазар во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: