Децата и Комунална хигиена во светот на екологијата

2 копии

Од општината Илинден информираат дека со засадување повеќе садници и уредување на просторот кај Спортско-образовниот центар и пешачко-велосипедската патека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во рамки на традиционалната акција „Денови на пролетта - Денови на екологијата“ Град Скопје денеска распиша Јавен конкурс за избор на најеколошка компанија, за ...
| | веќе видена | слични

Според условите на конкурсот, Градот Скопје ќе избира и најеколошка компанија (фирма со успешна примена на ISO 14001 и придонес кон зачувување на животната ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Паркови и зеленило“ се вклучи со свој придонес во реализација на проектот „Денови на пролетта - денови на екологијата“ во организација на градот Скопје, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, постојаната претставничка на УНДП во Македонија, Луиза Винтон, директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед ...
| | веќе видена | слични

Останато

Купишта искористени пелени во стан од вториот кат на зградата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ 15 (во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром) ...
сите 77 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 262 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Децата и Комунална хигиена во светот на екологијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: