Премиерот Заев: Познат сум како човек кој ги реши проблемите со соседите, направивме една инклузија овде дома.

2 копии

Познат сум како човек кој ги реши проблемите со соседите, направивме една инклузија овде дома, рече премиерот Зоран Заев, вечерва во интервју за телевизијата ...
| | веќе видена | слични

Откако Шеќерим Ахмети попознат како Ел Чека објави аудио разговор помеѓу Никола Груевски и Гордана Јанкуловска во врска со загинувањето на Мартин Нешковски во ...
| | веќе видена | слични

Ел Чека, по последната објава на „бомба“ за убиството на Мартин Нешковски и откако слушна дека премиерот Зоран Заев ќе побара негово апсење, со провокативен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Слушнав дека Зоран Заев ќе побара од САД да ме апсат бидејќи им ги вадам на виделина нивните нивните злосторства и криминали кои ги имаат направено овие ...
| | веќе видена | слични

„Не заборавајте дека заради Заевата "бомба" за Нешковски, која е така составена да остави сосема поинаков впечаток за вмешаност на Груевски во целата работа ...
| | веќе видена | слични

Колку горчливо чувство е кога години отпосле ќе биде обзнането и потврдено она што си го говорела кога те линчувале што се обидуваш да внесеш трошка разум за ...
| | веќе видена | слични

Роберт Милески кој учествуваше во протестите против Владата на Никола Груевски ја прокоментира новата “бомба” од Ел Чака, која дава ново светло за убиството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ Клан на прашањето дали ќе има одговорност за случајот со „пранкерите“, истакна дека тој останува на неговиот став од ...
| | веќе видена | слични

Горко е чувството кога ќе ве насамарат, јас тоа го кажав, ама јас тоа го признав и се извинив, истакна вечерва премиерот Зоран Заев за ТВ „КЛАН“ Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредните десетина дена почнуваат подготовки за ослободување на дел од капацитетите во ГОБ „8ми Септември“, најави министерот за здравство, Венко Филипче, ...
сите 205 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 90 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме, понижена Македонија или ...
сите 446 | | | веќе видена

Нашиот став кон тие прашања ако конкретно алудирате на тие два договори сме го кажале многу пати во минатото, апсолутно ниту имам што да додадам, ниту што да ...
сите 203 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 121 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев: Познат сум како човек кој ги реши проблемите со соседите, направивме една инклузија овде дома.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: