Премиер лига: Дерби Каунти и Астон Вила ќе се борат за влез


2 копии

Лидс беше голем фаворит против Дерби, особено по победата на гостински терен во првиот меч, но вечерва тимот на Лампард славеше со 4-2 и се пласираше во ...
| | веќе видена | слични

Марсело Биелса пред неколку месеци го шпионираше тренингот на Дерби пред првенствениот меч меѓу неговиот Лидс и фудбалерите на Френк Лампард, а бидејќи ваквиот ...
| | веќе видена | слични

Френк Лампард и Дерби Каунти ќе се борат за влез во Премиер лигата наредната сезона, додека Лидс на Алиоски ги изгуби шансите за место во Премиер лигата ...
| | веќе видена | слични

Реванш дуелот меѓу Лидс Јунајтед и Дерби Каунти во полуфиналето на англискиот плејоф донесе навистина огромни возбудувања, а во исклучително лудиот меч на ...
| | веќе видена | слични

Крај на сонот на Езгјан Алиоски и на Лидс Јунајтед дека следната сезона ќе бидат дел од Премиер – лигата. Лидс Јунајтед е елиминиран од Дерби во полуфиналето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дерби каунти стигна до импресивна 4:2 победа на гостувањето кај Лидс за да ја надополни негативата од првиот меч (кога дома загубија со 0:1) за да се пласира ...
| | веќе видена | слични

Дерби го нокаутираше Лидс во реванш полуфиналето за пласман во Премиерлигата, победи со 4:2 и ја анулираше негативата од 0:1 од првиот меч, доволно за меч на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Лидс во овој момент го играат реванш натпреварот од полуфиналето за влез во Премиер лигата. Лидс во плејофот за влез во Премиер лигата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 328 | | | веќе видена

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 405 | | | веќе видена

По неколку дена од финалето, евровизиската „Proud“ веќе доби повеќе од милион прегледи на „Јутуб“, а веќе неколку дена е во „трендинг“ на „Јутуб“. Имено ...
сите 286 | | | веќе видена

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат ...
сите 260 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиер лига: Дерби Каунти и Астон Вила ќе се борат за влез

Од:
До кого (е-маил):
Порака: