Пајакот “демне” низ Скопје – фрчат казни


4 копии
2 копии

Полициска акција:Автобуси возат со неисправни кочници, возила исклучени од јавен превоз Полицијата информира дека вчера во периодот од 10 до 14 часот, од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во текот на вчерашниот ден, на гостиварското подрачје спроведе акциска контрола за техничка исправност на возила, со посебен акцент на автобуси и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Синоќа скопската полиција спровела акциска контрола со цел откривање и санкционирање на возачите кои организираат и учествуваат во диви трки.Како што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неисправени уреди за кочење и за управување, неисправни светлосно сигнални уреди, непродолжена регистрација и недостатоци на опрема, се недостатоци што се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вчера (30.08.) од страна на полициски службеници на Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Тетово беше спроведена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера двајцата осомничени за грабежот на бензинската пумпа на Макпетрол во село Велешта, Струшко, извршен на 3 август, се приведени. Надлежниот јавен обвинител ...
сите 131 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 55 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои што се во ...
сите 137 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пајакот “демне” низ Скопје – фрчат казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: