Македонската полиција со пендреци удри по накиснатите бегалци! (Видео + Фото)


Британската телевизија Скај Њуз објави скандалозно видео од пограничниот појас помеѓу Македонија и Грција на кое се гледа како македонски полицаец со пендрек мава и удира по бегалците, кои накиснати од поројниот дожд се обидуваат да влезат на македонска територија и да го продолжат патот кон Европа. Најмалку 7.000 лица, вклучувајќи и голем број родители кои носат мали деца, поминуват низ калливи области низ Грција и Македонија, со цел да влезат во Србија, известува Скај Њуз . Новинарката на Скај Њуз Лиза Холанд, известува дека овие слики се направени во Македонија. „Ние разбираме дека е ова гранична полиција, знаеме што се и кои се, и тие може да кажат дека се обидуваат да ја задржат контролата, но може да се види дека луѓето се удираат со пендреци“, вели Холанд. Од грчката погранична полиција ги известиле Скај Њуз дека денеска се случил најголемиот бран на мигранти и бегалци кои се обиделе да влезат од Грција во Македонија. Освен видеото Скај Њуз објави и неколку потресни фотографии на кои се гледаат ...
| | веќе видена | слични

Внатрешната контрола на МВР ќе истражува дали припадник на полицијата ги прекршил овластувањата и применил прекумерна сила врз бегалците на границата со Грција. Каналот Скај њуз од Велика Британија објави видеоклип од бегалците кои од Грција се обидуваат да влезат во Македонија, на патот кон Западна Европа. На клипот се гледа како еден македонски полицаец ги удира бегалците со пендрек. Од МВР велат дека како и во сите случаи на примена на сила, така и во овој, внатрешната контрола на МВР ќе ја испита оправданоста на тепањето. „Ако се утврди дека полицаецот ги прекршил овластувањата, ќе бидат преземени дисциплински мерки против него“, вели помошник-министерот Иво Котевски.(Д.Т.)
| | веќе видена | слични
2 копии

Британски "Sky News" и уште неколку медиуми од „Островот“ и од Европа објавија шокантно видео на кое се гледа како македонски полицајци со пендреци тепаат бегалци на нашата јужна граница. "Sky News" пренесува дека на видео снимките може да се види како македонската полиција ги тепа бегалците во екот на поројните дождови. - Овие снимки се направени во Македонија. Ние разбираме дека ова е гранична полиција, која, може да се каже дека се обидува да воспостави контрола и да го одржи редот, но можете да видите дека луѓето се тепани со нешто што наликува на пендрек додека полицијата ги групира бегалците - јавува "Sky News". Најмалку 7.000 лица се обидуваат да ја поминат границата и британскиот медиум повикувајќи се на извори од грчката гранична полиција вели дека станува збор за најголемиот досега „поединечен“ бран на бегалци.
| | веќе видена | слични

Каналот Sky News од Велика Британија објави видео-клип од бегалците кои од Грција се обидуваат да влезат во Македонија, на патот кон Западна Европа. На клипот се гледа како еден македонски полицаец ги удира бегалците со пендрекот.
| | веќе видена | слични

На снимките кои беа денеска направени се гледа како се удира по бегалците на граничната линија на Македонија за време на поројните дождови, извести Sky News. Најмалку 7.000 лица, вклучувајќи и голем број родители кои носат мали деца, поминуват низ калливи области низ Грција и Македонија, се цел да влезат во Србија. Лиза Холанд, новинарка на Скај изјави: “Овие слики се направени во Македонија. Ние разбираме дека е ова гранична полиција, знаеме што се и кои се, и тие може да кажат дека се обидуваат да ја задржат контролата, но може да се види дека луѓето се удираат со пендреци. Грчката полиција извести дека дека движењето на луѓето кои влегуваат во Македонија било најголемиот бран на бегалци и емигранти што го виделе досега.
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската полиција рапоредена на границата употреби палки кон бегалците за да ги спречи илјадниците бегалци кои беа наводенати од дождот, да влезат во земјата. На снимките кои беа направени вчера се гледа како се удира по бегалците на граничната линија на Македонија за време на поројните дождови, извести Sky News. Најмалку 7.000 лица, вклучувајќи и голем број родители кои носат мали деца, поминуват низ калливи области низ Грција и Македонија, се цел да влезат во Србија. Лиза Холанд, новинарка на Sky изјави: “Овие слики се направени во Македонија. Ние разбираме дека е ова гранична полиција, знаеме што се и кои се, и тие може да кажат дека се обидуваат да ја задржат контролата, но може да се види дека луѓето се удираат со пендреци. Грчката полиција извести дека дека движењето на луѓето кои влегуваат во Македонија било најголемиот бран на бегалци и емигранти што го виделе досега.
| | веќе видена | слични
2 копии

Граничната полиција во Македонија користи палки за да ги враќа назад илјадниците накиснати луѓе што сакаат да се пробијат на север кон Европа, пишува денеска британски Скај њуз , а пренесоа и другите светски медиуми. На телевизиските снимки се гледа како граничните полицајци во Македонија ги удираат луѓето со пендреци во екот на поројните дождови, пишува медиумот и додава дека најмалку 7.000 лица, меѓу кои и голем број родители со мали деца в раце, ги поминуваат калливите области преминувајќи од Грција во обид да стигнат во Србија. „Овие слики се направени во Македонија. Ние сфаќаме дека ова е гранична полиција, која, може да се каже, се обидува да ја задржи контролата, да го одржи редот, но може да се види како луѓето се тепани со нешто што личи на пендреци додека полицијата ги групира“, вели репортерката на Скај њуз Лиза Холанд. Грчката погранична полиција соопшти дека толпата луѓе што влегуваат во Македонија е најголемиот досега виден бран бегалци и емигранти, вели Скај њуз.
| | веќе видена | слични

Американскиот веб портал Yahoo објави видео на телевизијата Sky News на кое се гледа дека македонсите безбедносни сили ги тепаат мигрантите. Снимаката е денешна и на неа може да се види како припадник на безбедносните сили удира по мигрантите со пендрек, а тие стојат на дождот.
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 110 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 211 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба. Двајца пациенти се на респираторна машина и се во животозагрозувачка состојба. Тројца ...
сите 188 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Интегрален текст од обраќање Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани членови на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската полиција со пендреци удри по накиснатите бегалци! (Видео + Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: