Поголемиот дел од парите за обнова на Нотр Дам сè уште не е уплатен

3 копии

Ваквиот даночен договор е најголем во историјата на Италија. Компанијата Керинг , која негираше дека не плаќа данок , според аналитичарите, има готови пари во ...
| | веќе видена | слични

Палингенезија е збор со грчко потекло кој значи преродба. Токму тоа е името на еден од проектите за новиот кров на катедралата Нотр Дам кој изгоре во несреќата ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Стотици тони олово се користени во конструкцијата на Нотр Дам и во цковната кула која изгореа и се срушија во пожарот. Топењето на кровот на катедралата Нотр ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголемиот дел од парите за обнова на Нотр Дам сè уште не е уплатен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: