Поголемиот дел од ветените пари за катедралата Нотр Дам не се уплатени


Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 106 | | | веќе видена

Целта ни е да дојдеме до законско решение кое ќе му овозможи на обвинителството ефикасно да се бори со организираниот криминал и корупција. Текстот за прелдог ...
сите 368 | | | веќе видена

Шпанија го одбрани европското ракометно злато откако во неделата, во финалето со 22:20 ја победи Хрватска. Дуелот личеше на вистинско финале, со многу борба и ...
сите 263 | | | веќе видена

Хеликоптерската несреќа која се случи во неделата, во која кошаркарската легенда Коби Брајант трагично го загуби својот живот, заедно со неговата ќерка Џијана ...
сите 205 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје извршил идентификација на сопственикот на групата „Јавна соба“ со ...
сите 170 | | | веќе видена

Денес кошаркарот на ЛА Клиперс, Лу Вилијамс во еден период од неговата кариера го носеше дресот на Лејкерси. Вилијамс играше заедно со Коби Брајант , а после ...
сите 230 | | | веќе видена

Катица Јанева како шефица на СЈО во три наврати давала сугестии за случајот Поштенска банка. Не мешала прсти кој да биде кривично гонет, обвинителот Бурим ...
сите 264 | | | веќе видена

Трејси Мекгрејди е една од ѕвездите која блескаше во исто време кога Коби Брајант доминираше во најсилната лигата во светот. Во едно од интервју по трагичната ...
сите 357 | | | веќе видена

Македонската криминална серија Рекет утре во скопскиот Кривичен суд продолжува со нов сведок. Утре водителката и блиска пријателка на Боки 13, Лила Филиповска ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголемиот дел од ветените пари за катедралата Нотр Дам не се уплатени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: