Поповски призна дека владата не може да се справи со аерозагадувањето


2 копии

Не постои магично стапче загадувањето на воздухот да се реши преку ноќ, појасни Роберт Поповски, при вчерашното гостување на емисија на МРТ. Поповски за да ја ...
| | веќе видена | слични

Недоволната искористеност на енергетскиот потенцијал е причината за одлевање на топлинската енергија од домовите. Според центарот за енергетска ефикасност ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Поради загадувањето на воздухот и надминување на прагот на информирање утврден на вредноста од 100 микрограми на метар кубен во текот на два последователни ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Загадувањето на воздухот во изминатите два дена во поголемиот дел на Скопје како и во други градови го надмина дозволениот праг. Властите поради ваквата ...
| | веќе видена | слични

Министерството за животна средина и просторно планирање упатува препораки до населението поради енормното загадување на територија на град Скопје но и во други ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Министерството за животна средина и просторно планирање се препорачува да се користи јавен превоз, возилата да не се користат без поголема потреба, повеќе ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од Државниот автоматски мониторинг систем за квалитет на амбиентниот воздух, Ве информираме дека прагот на информирање за PM10 (надминување ...
| | веќе видена | слични

Од страна на Министерството за животна средина и просторно планирање доставена е информација за надминување на прагот на информирање до Институтот за јавно ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 404 | | | веќе видена

Престижниот Форбс со пофални зборови за нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. Тие истакнаа дека со нејзиниот одличен настап ја направија ...
сите 239 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 307 | | | веќе видена

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе стигне од овој викенд па и во текот на следната недела и ...
сите 206 | | | веќе видена

Професорот Денко Малески е назначен за надворешен соработник во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Неговото име се споменуваше како кандидат за ...
сите 281 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поповски призна дека владата не може да се справи со аерозагадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: