Поповски призна дека владата не може да се справи со аерозагадувањето


2 копии

Не постои магично стапче загадувањето на воздухот да се реши преку ноќ, појасни Роберт Поповски, при вчерашното гостување на емисија на МРТ. Поповски за да ја ...
| | веќе видена | слични

Недоволната искористеност на енергетскиот потенцијал е причината за одлевање на топлинската енергија од домовите. Според центарот за енергетска ефикасност ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Поради загадувањето на воздухот и надминување на прагот на информирање утврден на вредноста од 100 микрограми на метар кубен во текот на два последователни ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Загадувањето на воздухот во изминатите два дена во поголемиот дел на Скопје како и во други градови го надмина дозволениот праг. Властите поради ваквата ...
| | веќе видена | слични

Министерството за животна средина и просторно планирање упатува препораки до населението поради енормното загадување на територија на град Скопје но и во други ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Министерството за животна средина и просторно планирање се препорачува да се користи јавен превоз, возилата да не се користат без поголема потреба, повеќе ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од Државниот автоматски мониторинг систем за квалитет на амбиентниот воздух, Ве информираме дека прагот на информирање за PM10 (надминување ...
| | веќе видена | слични

Од страна на Министерството за животна средина и просторно планирање доставена е информација за надминување на прагот на информирање до Институтот за јавно ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 98 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 189 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 215 | | | веќе видена

Убеден сум дека преку инклузивниот процес, со внесување на сите одржливи сугестии, Република Македонија може да обезбеди двотретинско мнозинство во парламентот ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поповски призна дека владата не може да се справи со аерозагадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: