Груевски имал 91 советник и соработници кои годишно чинеле 1,73 милиони евра


4 копии

Поранешниот претседател на Владата на Република Македонија Никола Грувески имал 91 советник и надворешни соработници за кои годишно биле издвојувани 1,73 ...
| | веќе видена | слични

Од сите коалициски партнери на премиерот Зоран Заев, непознат останува ставот за предлогот „Република Илинденска Македонија“ на поранешниот министер за ...
| | веќе видена | слични

Кој има подолга листа на советници и за колку се поскапи тие на Груевски, од лицата кои сега го советуваат премиерот Зоран Заев. Советниците и денеска тема на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини владата и премиерот Заев за изборот на надворешните соработници и советници. Од опозициската партија на Мицкоски бараат објаснување за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев има 54 советници, кои чинат трипати помалку од советниците кои ги имаше Груевски во периодот од 2010 до 2016 година. Портпаролот на владата Миле ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев со бројни соработници во Влада, но за нив нема информација што работат и што сработиле досега. Премиерот Заев со бројни соработници во Влада, но ...
| | веќе видена | слични

Сумата за плати на советниците на премиерот Зоран Заев изнесува тројно помалку од износот што го трошела поранешната влада за советниците на Никола Груевски. ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски годишно за советници трошел најмалку 1,73 милиони евра, три пати повеќе од актуелниот премиер Зоран Заев, соопшти вчера владата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 161 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 173 | | | веќе видена

Вработените во Клиничкиот центар во Скопје веќе втор ден протестираат поради зголемување на цените за паркинг. Тие ги блокираа наплатните места за користење на ...
сите 132 | | | веќе видена

Охрид, 12. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...
сите 224 | | | веќе видена

Испитувањето на судот е СКАНДАЛОЗНО и целосна злоупотреба на можноста, по испитување на сведокот од страна на одбраната и обвинителството, судот да постави ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски имал 91 советник и соработници кои годишно чинеле 1,73 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: