Овошните сокови и ракот, по најново

Жлездата која го произведува поголемиот дел од течноста во спермата е очигледно важна, но нарушувањата во тоа подрачје се сè почести помеѓу мажите постари од ...
| | веќе видена | слични

Канцер на дојка е најчестиот тип на канцер кај жените. Токму заради тоа, како и за останатите болести, најважни се редовните прегледи. Д-р спец. по ...
| | веќе видена | слични

Здравјето на простатата е деликатно и важно прашање за мажите ширум светот, особено по 50-тата година. Зголемувањето на оваа жлезда може да предизвика ...
| | веќе видена | слични

Здравјето на простатата е осетливо, но многу важно прашање за мажите ширум светот. Жлездата што произведува најголем дел од течноста во спермата е важна и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 268 | | | веќе видена

ЕДЕН ТЕСТИРАН Е СО НЕГАТИВЕН РЕЗУЛАТ, А ВОЗАЧОТ КОЈ СЕ ВРАТИ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАШЛИЦА Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави ...
сите 654 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 310 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 62 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овошните сокови и ракот, по најново

Од:
До кого (е-маил):
Порака: