Кренато знамето на НАТО

12 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со Амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли, по повод ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи во рамките на неколкудневниот работен престој на Вашингтон, ја посети централата на УСАИД во ...
| | веќе видена | слични
12 копии
7 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, кој во рамки на престојот во Вашинготн вчера имаше средби во Конгресот, а денескa работно ги посети Стејт ...
| | веќе видена | слични

Османи  потврди дека во двата комитета за надворешна политика, на Сенатот и на Претставничкиот дом, била започната процедура за ратификација на протоколот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на неколкудневната работна посета на Вашингтон оствари посета и на американскиот Сенат, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот Сенат се очекува на почетокот на следната недела да усвои резолуција со која ќе се поддржат активностите на Македонија и на Грција во однос на ...
| | веќе видена | слични

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи во рамките на неколкудневна работна посета на Вашингтон, оствари посета и на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи се сретна со Сенаторот Рон Џонсон, кој воедно е претседавач и со Комитетот за домашна безбедност и владини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 457 | | | веќе видена

Кралот на народната музика, кој што загина во сообраќајна несреќа во германија, беше австриски осигуреник, а неговата сопруга од осигурителната компанија ќе ...
сите 284 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 16 | | | веќе видена

И попладневниот дел помина во реплики и контрареплики околу тоа дали треба да му се одземе пратеничкиот имунитет на Вељановски. Опозицијата е со став дека се ...
сите 265 | | | веќе видена

Водачот на венецуелската опозиција и самопрогласен привремен претседател на таа земја Хуан Гуаидо на Твитер напиша дека дел од соработниците на претседателот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кренато знамето на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: