Охридското Езеро 26 сантиметри над дозволениот водостој


7 копии
6 копии
2 копии

11.5 километри долги рибарски мрежи се извадени од дното на Охридското езеро во спроведена акција на нуркачите и охридскиот Хидробиолошки институт, што се ...
| | веќе видена | слични

Официјалните податоци говорат дека од 2010-та до 2014-та година од Охридското Езеро од албанска страна се изловиле 50 тони пастрмка, а од македонска еден тон. ...
| | веќе видена | слични

Тоа беше посочено на работилницата што во организација на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска се одржа во Охрид, со цел подигање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридското Езеро 26 сантиметри над дозволениот водостој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: