Во Охрид се бараат сезонски работници

Македонскиот пазар на труд во моментов се соочува со недостиг од 7.071 работници. Толкав број на слободни работни места бележи Агенцијата за вработување . ...
| | веќе видена | слични

Во овој период од годината можеме да налетаме на многу огласи за работа, каде се бараат сезонци за берба на одредени производи, но надвор на границите на ...
| | веќе видена | слични

Глас Српске – Бања ЛукаМногу луѓе кои сакаат да ја напуштат БиХ и да одат да работат во Германија, која бара илјадници работници од земјите на западен Балкан, ...
| | веќе видена | слични

Последниве две години граѓаните на Ресен и Преспа кои поседуваат овоштарници со јаболка, мака мачат да најдат добри работници за берба на јаболка. Интересот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид се бараат сезонски работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: