Ново финале: Ѓорческа и Комардина ќе играат за пехарот на турнирот во Гецо

Македонскиот рекет, Лина Ѓорческа и нејзината партнерка Анастасија Комардина од Русија се изборија за финале, борба за титулата на ИТФ фјучерсот во Гецо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во полуфиналето во конкуренција на двојки на ИТФ фјучерсот во Баја, Унгарија кој се игра за награден фонд ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа и Русинката, Анастасија Комардина уште еднаш потврдија дека се одлична комбинација во игра на двојки и го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 230 | | | веќе видена

Корупцијата не познава граници, но истите се користат за прикривање на нелегално стекнатата корист. Поради тоа, неопходна е ефикасна меѓународна соработка за ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново финале: Ѓорческа и Комардина ќе играат за пехарот на турнирот во Гецо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: