Груевски обвини дека судиите имаат двојни аршини за него и за Заев


Поранешниот премиер Никола Груевски кој денес дојде во судот на рочиштето за случајот „Тракторија“ истакна дека судиите различно постапуваат во случаите што се ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Груевски по Нова година пред нов судија ќе треба да одговори дали чувствува вина за шлаканиците за Жерновски. Дел од предметите на СЈО за кои беа почнати ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии
7 копии

Според распоредот на новите две одобрени обвиненија од советите на кривичниот суд, судијката Лидија Петровска, која е позната од бомбите, треба да го суди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Исчистени и дезинфицирани се станот и влезот во станбената зграда во која завчеравечер се одвиваше вистинска драма. Сцените со евакуирање станари од влезот ...
сите 166 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 102 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 135 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 69 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски обвини дека судиите имаат двојни аршини за него и за Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: