Нови протести во Дебар против Луково Поле

5 копии
2 копии

Протести против изградба на хидроелектраната „Луково Поле“ денеска повторно се одржаа во Дебар, во организација на невладините организации, јавуваат медиумите. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Средбата на премиерот Зоран Заев со претставниците на Алијансата за Албанците и Алтернатива ќе се одржи најверојатно на почетокот на следната недела поради ...
сите 388 | | | веќе видена

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на Германија, Бастијан Швајнштајгер, призна дека судијата на синоќешниот меч меѓу Германија и Македонија, не признал ...
сите 140 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска објави идентитет на, како што тврдат од партијата членови на меѓународни криминални групи кои добиле фалс македонски пасошои а ...
сите 317 | | | веќе видена

За Заев лета хеликоптер, Николовски путерот се одмора во Дубаи, а за Златко Божиновски, овчарот, кој загуби живот немаше ниту болничко возило. Оваа власт со ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови протести во Дебар против Луково Поле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: