Ел Чека објави нови разговори, албанската опозицијата бара одговорност од институциите

По најновата бомба на Ел Чека, алијанса на албанците тврди дека Али Ахмети и Садула Дураку, договарале прикривање на убиец кој убил невин човек, а тоа од нив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците бара Јавното обвинителство и судството итно да преземат мерки против функционерите на ДУИ кои се инволвирани во разговорите од „бомбите“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кичевецот кој живее во Америка, познат под псевдонимот Ел Чека денес објави „бомба“ за лидерот на ДУИ Али Ахмети, овој пат во разговор со пратеникот и еден од ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Осман ги демантира, како што вели, шпекулациите изнесени од страна на Алијансата на Албанците и нејзиниот портпарол, во ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи целосно ги демантира, како што вели шпекулациите од Алијансата за Албанците и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обвинителството треба да преземе мерки против челниците на ДУИ бидејќи објавените аудио снимки се индикации и докази дека функционерите на таа партија го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 309 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ел Чека објави нови разговори, албанската опозицијата бара одговорност од институциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: