Дипломатскиот кор на филџан кафе и чај во Скопската чаршија

Со музика од Френк Синатра, Тина Тарнер, Јуроп и Џипси Кингс, Градскиот дувачки оркестар на Скопје вчера одржа концерт за паметење во паркот „Ибни Пајко“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Tројца пациенти се починати, еден пациент од Кочани, и двајца од Тетово. Ова на прес-конференција денеска го соопшти министерот за здравство, Венко Филипче. ...
сите 408 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 404 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Денес во Скопје пристигнаа и 100.000 заштитни маски од Унгарија за помош на медицинскиот персонал САД одобрија 1,1 милион долари помош за да се спречи ...
сите 100 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски денеска на прес-конференција соопшти дека е донесена одлука за продолжување на полицискиот час на цела држава. Од 16 часот до 5 ...
сите 277 | | | веќе видена

Во функција е првиот кол центар за поддршка на бизнисот и на граѓаните за сите економските прашања во услови на справување со кризата. Компаниите и физичките ...
сите 454 | | | веќе видена

На средбата, на која се разговараше за повеќе актуелни теми, како и за мерките на Владите на Македонија и Унгарија за заштита на здравјето на граѓаните и помош ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дипломатскиот кор на филџан кафе и чај во Скопската чаршија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: