Османи: Скопје и како туристички центар ќе внесе цивилизациска и историска вредност во семејството европски метрополи


„Дозволете да потсетам дека Северна Македонија го доби најпозитивниот извештај од страна на Европската Комисија досега, кој беше целосно прифатен и од страна ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто потврди дека се среќавал со бегалецот Груевски но не кажа за што зборувале и какви информации добил ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес оствари средба со Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, ...
| | веќе видена | слични

„Се потврдува дека граѓаните нема да поддржат доаѓање на власт преку уцени и разоткривање на приватноста“ – е ставот на ДУИ за денешните протести во Тетово, ...
| | веќе видена | слични

Одложувањето на одлуката за почекот на преговори е голема загуба за Европската унија смета Министерот за надворешни на Унгарија, Петер Сијарто.. Тој по ...
| | веќе видена | слични

Унгарија се погласна во подршката за датум на Македонија со Европската унија, но не и за екстрадицијата на екс премиерот Никола Груевски. По неколкуте средби ...
| | веќе видена | слични

Никола Груевски од Будимпешта силно се залагал земјава да стане дел од Европската Унија, рече унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски информира дека резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот се негативни.„Брисот ...
сите 306 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 141 | | | веќе видена

Денес во Скопје пристигнаа и 100.000 заштитни маски од Унгарија за помош на медицинскиот персонал САД одобрија 1,1 милион долари помош за да се спречи ...
сите 100 | | | веќе видена

Во функција е првиот кол центар за поддршка на бизнисот и на граѓаните за сите економските прашања во услови на справување со кризата. Компаниите и физичките ...
сите 450 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Скопје и како туристички центар ќе внесе цивилизациска и историска вредност во семејството европски метрополи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: