Враќање во минатото: Вајда пак ќе му биде тренер на Ѓоковиќ!?


Кризата и лошите резултати во последната година тотално го уништија имиџот на некогаш најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ. Капак на се беше неочекуваната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Новак Ѓоковиќ повторно ја обнови соработката со својот поранешен Марјан Вајда, со кого работеше заедно од 2006 до 2017 година. Србинот веќе се подготвува со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 224 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Враќање во минатото: Вајда пак ќе му биде тренер на Ѓоковиќ!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: