Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

2 копии

Водејќи се од својата долгорочна посветеност за промоција на вистинските општествени вредности, а во согласност со добро познатото мото на компанијата, “Повеќе ...
| | веќе видена | слични
16 копии
2 копии

После низата критики во однос на изборот на лектирите за основците, надлежните подготвија нов список со лектири за учениците од второ до деветто одделение. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование, наука и млади од Кантонот Сараево потврди дека ќе се спроведува интерна евалуација во основните училишта, објави Радио Сараево . ...
| | веќе видена | слични

Со освоен сребрен медал на јуниорската македонска математичка олимпијада, Бојан Димовски (9 одд.) е најдобриот ученик на ова училиште. Освен со бројките, сака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 314 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 361 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук, обвини дека власта, и покрај ветувањата, сеуште нема најдено решение за рестартирање на ...
сите 57 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: