Овој твит предизвика бура од реакции: УЕФА предвреме го најави новиот првак во ЛШ, фановите збеснаа

5 копии

Во текот на вчерашниот ден се комплетираа првите четвртфинални дуели во Лигата на шампионите, а и покрај тоа што пред нас се и втори натпревари, мора да се ...
| | веќе видена | слични

Спектакуларни натпревари, чудесни пресврти, огромни возбудувања, сомнителни ситуации и премногу голови го обележаа четвртфиналето од двете европски ...
| | веќе видена | слични

После многуте возбудувања и перипетии познати се четирите полуфиналисти во Лигата на шампиони. Пред утрешниот ждреб букмејерите веќе излегоа со коефициенти за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул со вкупни 5-1 го исфрли Манчестер Сити од Лигата на шампионите, но според искусниот холандски стручњак Луи Ван Гал четата на Јирген Клоп и понатаму не ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 206 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 217 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 86 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 23 | | | веќе видена

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред министерството за одбрана ќе биде ...
сите 89 | | | веќе видена

Црноморската депресија или поле на низок воздушен притисок беше причината за нестабилното време ова лето во Македонија и пошироко, а истото ги потисна масите ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој твит предизвика бура од реакции: УЕФА предвреме го најави новиот првак во ЛШ, фановите збеснаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: