Нема да има „метла“ за министрите на ДУИ?

5 копии

Подготовките за конгресот на партијата биле централна тема на вечерашната седница на Централното претседателство на Демократската унија за интеграции (ДУИ), ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање за реконструкција во Владата, тој изјави дека фокусот е на надворешната политика околу евроинтеграциите, по што ќе се знаат чекорите во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи е оптимист и за него нема дилеми дека ќе добиеме датум за преговори со Еу. Сепак, според него, тоа е подобро да се случи летово ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи вели дека Македонија ќе добие датум за преговори оваа година, но оти е подобро тоа да биде во јуни, а не во октомври поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Датумот за преговори е сигурен, прашање е само дали ќе го добиеме летово или пак наесен. Големите очекувања носат и големи разочарувања и фрустрации, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа работна недела временската прогноза ни носи доста променливо време и пад на температурите за неколку степени.Облачно, но со сончеви периоди, прогнозираат ...
сите 269 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерот за телекомуникации на Иран, Мухамед Џавад Азари Џароми порача преку Твитер дека американскиот сајбер напад на ирански цели не бил успешен, пренесе ...
сите 68 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да има „метла“ за министрите на ДУИ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: